2Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017

  1. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na misje katolickie. Jest to forma jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek.
  2. W poniedziałek i we wtorek zgodnie z programem – spotkania formacyjne o godz. 18.30 na plebani dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, a w przyszłą niedzielę o godz. 16.30  Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców.
  3. W środę o godz. 17.00  cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:  Drogę Krzyżową –  w piątki po Mszy św. o godz.8.00  i 17.00, a w niedzielę o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  5. Parafialna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się na ul Batalionów Chłopskich w piątek 7 kwietnia. Początek o godz. 16.00 przy krzyżu obok domu pani Stratij – w tym miejscu gdzie w ubiegłym roku była Msza św. z racji Bożego Ciała.
  6. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych, tradycją było że przygotowywaliśmy paczki żywnościowe, dla rodzin uboższych z naszej parafii. Kierujemy prośbę do każdego z Was Drodzy Parafianie, jeśli w waszym sąsiedztwie jest rodzina potrzebująca pomocy prosimy o napisanie nazwiska i adresu i anonimowo wrzucić do skarbony, do której wrzucamy prośby i podziękowania. Za wskazanie rodzin będących w potrzebie będziemy serdecznie wdzięczni. Weryfikacji dokona Komisja Charytatywna przy Radzie Parafialnej.
  7. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Batalionów Chłopskich od nr 294A –  284 (pp. Proboszcz, Sikorska , Chaba , Surowiec Lidia, Dziekan, Grzela, Kołodziej, Marek, Bębacz, Kita)
  8. Składamy podziękowania  za złożone ofiary na potrzeby kościoła. Taca z minionej niedzieli, która przeznaczona była na ogrzewania kościoła wyniosła:   2 240 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  9. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.