29 Niedziela Zwykła – 18,10,2920

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień  Przed kościołem  prowadzona jest zbiórka do puszek na cele misyjne.

 

  1. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona  z nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

 

  1. W minioną niedzielę do puszek przed kościołem została zebrana kwota 790 zł, która została przekazana na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – jako pomoc stypendialna uboższej młodzieży.

 

  1. W ostatnich dniach otrzymaliśmy jako parafia podziękowanie i dyplom za udział w akcji św. Krzysztofa – Miva Polska. Dyplom znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad, który jest poświęcony pamięci naszych drogich zmarłych. Wypominki listopadowe – jednorazowe – składamy w zakrystii. Kartki na wypominki listopadowe (od 1 do 8 listopada) znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych i godziwą ofiarę.  Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu – odpust zupełny. W tych dniach po Mszach świętych wieczornych będziemy odmawiali różaniec z listopadowymi wypominkami.

 

  1. Bóg zapłać za złożone ofiary (w miniony tygodniu) na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stopniach przed ołtarzem. Wychodząc z kościoła na specjalnym stojaku darmowo znajdują się czasopisma i ulotki religijne.