28 Niedziela Zwykła – DZIEŃ PAPIESKI – 11.10.2020

1. Dzisiaj z racji Niedzieli Papieskiej przed kościołem do specjalnych puszek zbierane są ofiary jako pomoc stypendialna dla uboższej młodzieży.

Serdecznie dziękujemy panu  Jaromirowi Kwiatkowskiemu autorowi książki pt „ Miał być i jest świętym” za świadectwo o tym błogosławionym, dobrze się składa że jest miesiąc różańcowy i wspominamy męczennika różańca.

Dzisiaj również o godz. 15.00 Masza św. dziękczynna dla Bierzmowanych i ich Rodziców.

1. Trwamy w miesiącu październiku, który jest miesiącem różańcowym. Różaniec na tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o 17.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie dzieci i młodzież.
  2. We wtorek z racji 13 dnia miesiąca – nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na ostatnie w  tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Nabożeństwo rozpoczniemy od rozważenia części Różańca świętego, następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Boże Fatimskiej i zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  3. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona będzie z nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  4. W tym tygodniu wspominać będziemy:
  • we wtorek – św. Honrata Koźmińskiego
  • w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Jadwigę Śląską
  • w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  1. W piątek (16.X) o godz. 18.30 w salce na plebani spotkanie comiesięczne kandydatów do Bierzmowania.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka pieniężna na cele misyjne Kościoła. Na Mszę św. o godz.16.00 zapraszamy kandydatów od bierzmowania i ich Rodziców.
  3. Przypominamy o konieczności częstego mycia rąk i noszenia maseczek, także w kościele. Zachowanie tych zaleceń jest wyrazem naszej mądrości i odpowiedzialności za siebie i za innych. Wszystkim musi zależeć , aby nikt z nas nie został zarażony i aby nie zarażał innych korona wirusem
  4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się karty wypominkowe na wypominki listopadowe – jednorazowe. Wypominki prosimy składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych-listopadowych modlić się będziemy odmawiając różaniec od 1 – 8 listopada Natomiast karty na wypominki roczne będą wyłożone  później i przez cały miesiąc listopad będziemy zbierać  na WYPOMINKI ROCZNE.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się Czasopisma te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza. Przy wyjściu z kościoła darmowo można zabrać wystawione tam na specjalnym stojaku czasopisma.