28 Niedziela Zwykła – 13.10.2019

1. Dzisiaj z racji Niedzieli Papieskiej przed kościołem do specjalnych puszek zbierane są ofiary jako pomoc stypendialna dla uboższej młodzieży.Pamiętajmy że dzisiaj ważne wydarzenie w naszej Ojczyzny – Wybory Parlamentarne –  wzięcie udziału w nich to patriotyczny i obywatelski obowiązek.

Dzisiaj również z racji 13 dnia miesiąca – nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na ostatnie w  tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz.20.00. Nabożeństwo rozpoczniemy od rozważenia części Różańca świętego, następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Boże Fatimskiej i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

1. Trwamy w miesiącu październiku, który jest miesiącem różańcowym. Różaniec w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o 17.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie dzieci i młodzież.

1. W tym tygodniu wspominać będziemy:

we wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła

w środę– św. Jadwigi Śląskiej

w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

w piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty

1. W środę nowenna do MB Częstochowskiej połączona będzie z nabożeństwem różańcowym. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na nowennę i Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie dla Rodziców w kościele.

1. W piątek (18.X) o godz. 18.30 w salce na plebani spotkanie comiesięczne kandydatów do Bierzmowania

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Przed kościołem prowadzona będzie zbiórka pieniężna na cele misyjne Kościoła. Na Mszę św. o godz.16.00 zapraszamy kandydatów od bierzmowania i ich Rodziców

1. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ostatnio ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty.

1. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.