27 Niedziela Zwykła – 4 października 2020

1. W miniony poniedziałek (28 września) w naszej parafii ksiądz Biskup Marian Florczyk udzielił 17 Kandydatom sakramentu Bierzmowania. Serdecznie gratulujemy Bierzmowanym i zapraszamy  wszystkich Bierzmowanych i ich Rodziców na Mszę św. dziękczynną w przyszła niedzielę ( 11 października) o godz. 00.
  2. Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Wielkim czcicielem Różańca Św. i męczennikiem w obronie różańca był salezjanin bł. Ks. Józef Kowalski, którego postać będziemy przypominali sobie na nabożeństwach różańcowych od czwartku  nadchodzącego tygodnia. W przyszłą niedzielę będziemy gościć autora książki o ks. Kowalskim pod tytułem „Miał być i jest świętym” pana Jaromira Kwiatkowskiego, który w czasie każdej Mszy św. podzieli się z nami informacją na temat tego Błogosławionego. Będzie można nabyć również jego książkę. Dzisiaj nabożeństwo październikowe o godz. 17.30, a na tygodniu po Mszach świętych wieczornych.
  3. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz połączona z nabożeństwem różańcowym, a następnie Msza św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. W tym dniu obchodzić będziemy wspomnienie NMP Różańcowej, pod koniec Mszy św. wieczornej poświęcenie różańcy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Jeśli ktoś nie ma jeszcze poświęconego różańca proszę przynieść to zostaną poświęcone.  Na Nowennę i  Mszę św. wieczorną o godz.17.00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców.
  4. W tym tygodniu obchodzić będziemy wspomnienia:
    • jutro w poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. O godz. 15.00 w kościele Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszej Ojczyzny.
    • w środę – NMP Różańcowej.
    • w piątek – bł. Wincentego Kadłubka , biskupa
  5. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy 20 Dzień Papieski pod hasłem -„Totus Tuus”.  Przed kościołem do  puszek ministranci będą zbierać ofiary na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  6. W czwartek (8 października) o godz. 8.00 Msza św.: w intencji zmarłego byłego księdza proboszcza ks. Janusza Popielskiego zamówiona przez rodzinę z naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św. , ponieważ z powodu epidemii nie można było licznie uczestniczyć we Mszy pogrzebowej w Wiśle. W czwartek około godz. 19.30 spotkanie na plebani Rady parafialnej.
  7. W piątek – drugi piątek miesiąca Tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę różańcowa po Mszy św. wieczornej poprowadzi Wspólnota Modlitewna.
  8. Kandydatów do Bierzmowania w 2021 r. prosimy o odbiór w zakrystii nowego kalendarium spotkań i indeksów w zakrystii.
  9. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przy stopniach ołtarza. Natomiast przy wyjściu z kościoła na specjalnym stojaku wystawione są inne czasopisma, które można zabrać darmowo.