27 Niedziela Zwykła -06.10.2019

1. Dzisiaj nabożeństwo październikowe o godz. 17.30, a na tygodniu po Mszach świętych wieczornych.

1. W tym tygodniu we wtorek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

1. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz połączona z nabożeństwem różańcowym, a następnie Msza św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. W piątek – drugi piątek miesiąca Tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę różańcową po Mszy św. wieczornej poprowadzi Wspólnota Modlitewna.

1. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy 19 Dzień Papieski. Przed kościołem do specjalnych puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży z niezamożnych rodzin.

1. Również w przyszła niedzielę w naszej Ojczyźnie Wybory do Parlamentu. Warto przy tej okazji przypomnieć kilka zasad obowiązujących katolika: Nawiązując do nauczania św. Jana Pawła II i Papieża Franciszka:  „katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów ani kandydatów, którzy  promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego”.

1. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30. Zapraszamy natomiast w tym dniu  na ostatnie Nabożeństwo fatimskie w tym roku na  20.00.  Rozpoczniemy Modlitwą różańcową o godzinie 20.00,  potem procesja wokół kościoła z figura MB Fatimskiej i zakończymy Apelem Jasnogórskim.

1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. „Bóg Zapłać” ofiarodawcom.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Cuda i łaski, Mały Gość, Promyczek dobra, Don Bosco.