27 Niedziela Zwykła – 2 października 2016

Dzisiaj I niedziela miesiąca  po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Trwamy w miesiącu październiku, który jest miesiącem różańcowym. Różaniec w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.oo, a w niedzielę przed Mszą św. o 17.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie dzieci i młodzież.
  1. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w piątek – wspomnienie NMP Różańcowej. W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców. Po Mszy św. poświęcenie i rozdanie dzieciom różańcy.
  1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek miesiąca na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz w intencji tych z naszej parafii, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Przypominamy dzieciom i młodzieży o praktykach I piątków miesiąca, szczególnie tym którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania i dzieciom rocznicowym. W tym dniu od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w naszej parafii.
  1. W przyszłą niedzielę w Polsce przeżywać będziemy XVI Dzień Papieski. Przed  kościołem zbiórka do puszek jako pomoc stypendialna dla młodzieży z ubogich rodzin.
  1. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przeżywać będziemy Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Mieczysława Farunia, który pracował w naszej parafii.
  1. Bóg zapłać za kwiaty i wysprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. W następną sobotę o  przygotowanie kościoła prosimy  rodziny z bloku przy ulicy Malików 150  od nr 404 – 414 (pp. Sadkowscy, Kołbuc Barbara, Kępa Zofia, Rakoczy Małgorzata, Górniak Ewa, Dziubek Małgorzata, Miondzel Małgorzata).
  1. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Don Bosco, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.