26 Niedziela Zwykła – 30.09.2018

1. Jutro 1 października  rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy odprawiać w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.  Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej. Od 1 października  Msze św. rano o godz. 8.00. i wieczorem  o godz. 17.00.
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz połączona z nabożeństwem różańcowym, a następnie Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodni przypadają: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek – modlić się będziemy o nowe, liczne powołania kapłańskie, zakonne  i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Rodziców prosimy, by przypomnieli o spowiedzi pierwszopiątkowej swoim dzieciom. W tym dniu również odwiedziny chorych od godz. 9.00. W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej przebłagalne nabożeństwo różańcowe. A w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca , a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium we Włoszczowej odbędzie się w najbliższą sobotę ( 6 października). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze –  należy zapisać się dzisiaj w zakrystii. Wyjazd w sobotę (o6.10) o godz.7.00 z parkingu przed kościołem.
  5. Ponieważ ostatni dzień miesiąca września przypada dzisiaj, dlatego wspomnienie ku czci św. Jana Bosko przenosimy na jutro czyli na poniedziałek. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną ku czci św. Jana Bosko a po mszy św. rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Dzieci będą otrzymywały specjale kontrolki za udział w tych nabożeństwach
  6. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • we wtorek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w piątek –– wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  1. W ramach przygotowań do Sakramentów w najbliższą sobotę na Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców. Pod koniec Mszy św. poświęcimy różańce i rozdamy dzieciom. Osoby, które nie maja poświęconych różańcy również zostaną poświęcone. Natomiast Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę ( 7 października) o godz. 16.30
  2. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Don Bosco.