26 Niedziela Zwykła – 29.09.2019

1. We wtorek 1 października  rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek ogłosił miesiąc październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy odprawiać  niedziele o godz. 30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.  Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci będą otrzymywały specjale kontrolki za udział w tych nabożeństwach.

1. Od 1 października (od wtorku) Msze święte w naszym kościele będą odprawiane:  rano     o godz. 8.00  i wieczorem  o godz. 17.00.

1. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz połączona z nabożeństwem różańcowym, a następnie Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Prosimy o przybycie wszystkich Radców  będą poruszane ważne sprawy, dotyczące remontu organów i inne sprawy gospodarcze.

1. W tym tygodni przypadają: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek – modlić się będziemy o nowe, liczne powołania kapłańskie, zakonne  i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Rodziców prosimy, by przypomnieli o spowiedzi pierwszopiątkowej swoim dzieciom. W tym dniu również odwiedziny chorych od godz. 9.00. W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej przebłagalne nabożeństwo różańcowe. A w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

1. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Opactwa Cystersów w Jędrzejowie odbędzie się  w najbliższą sobotę ( 5 października). Jest jeszcze około 20 wolnych miejsc w autokarze –  należy zapisać się dzisiaj w zakrystii. Wyjazd w sobotę (o5.10) o godz. 8.00 z parkingu przed kościołem.

1. Ponieważ ostatni dzień miesiąca września przypada jutro, wspomnienie ku czci św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną ku czci św. Jana Bosko.

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus
  • w środę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • w piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w sobotę –– wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

1. W ramach przygotowań do Sakramentów: I Spowiedzi i  I Komunii Świętej w najbliższą sobotę na Mszę św. wieczorną o godz. 17  zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców. Pod koniec Mszy św. poświęcimy różańce i rozdamy dzieciom. Osoby, które nie maja poświęconych różańcy również zostaną poświęcone.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Promyczek Dobra i Miłujcie się.