26 Niedziela zwykła – 27.09.2020

1. Jutro w poniedziałek o godz.16.30 będziemy przeżywali Uroczystość Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. Bp Marian Florczyk. Z tego powodu jutro wyjątkowo nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Dzisiaj o godz. 15.00 próba dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W środę o godz. 00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz, a następnie Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.  Jest to również ostatni dzień miesiąca – tradycyjnie wspominamy św. Jana Bosko. Po Mszy św. spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  1. W czwartek ( 1 października) – rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy odprawiać  – w  niedziele o godz. 30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.  Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci będą otrzymywały specjale kontrolki za udział w tych nabożeństwach.
  2. Od 1 października (od czwartku) Msze święte w naszym kościele będą odprawiane:  rano    o godz. 8.00  i wieczorem  o godz. 17.00.
  3. W tym tygodni przypadają: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy czwartek – modlić się będziemy o nowe, liczne powołania kapłańskie, zakonne  i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Rodziców prosimy, by przypomnieli o spowiedzi pierwszopiątkowej swoim dzieciom. W tym dniu również odwiedziny chorych od godz. 9.00. W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej przebłagalne nabożeństwo różańcowe. A w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • we wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę – wspomnienie św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Miłujcie się. Czasopisma ter znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza, a przy wyjściu z kościoła moża darmowo zabrać wystawione tam czasopisma.