26 Niedziela Zwykła – 25 września 2016 r

1. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz, a następnie Msza św. Prośby  i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. W poniedziałek i we wtorek spotkanie grup młodzieży przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18.30. Spotkania obowiązkowe.
  1. W piątek ostatni piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. W sobotę (1 października) rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy odprawiać w niedziele o godz. 30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00.

Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej.

Od 1 października (od soboty)  Msze św. rano o godz. 8.00. i wieczorem o godz. 17.00

1. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Maryjnego w Wiślicy odbędzie się w najbliższą sobotę – wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30. Szczegółowy program w gablocie. Są jeszcze wolne miejsca. Zamówiliśmy duży autokar. Zapisy do środy włącznie, koszt 20 zł. Na pielgrzymkę mogą zapisywać się nie tylko członkowie Żywego Różańca.
  1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek   –  Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach
  • w środę   –  wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w czwartek   –   święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała
  • piątek    –  wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  1. W tym tygodni przypadają: pierwsza sobota i niedziela miesiąca. W  I sobotę po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo I sobót i rozpoczęcie nabożeństw październikowych. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca po Mszy św. o godz.8.00.
  1. Zapraszamy do udziału w kursie narzeczeńskim prowadzonym przy użyciu metod aktywizujących. Rozpoczęcie kursu 6 października (czwartek) o godz. 18.00 w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54 przy Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z bloku Malików 150 od nr. 302 – 314 (pp. Pawelec Krystyna, Fijałkowscy, Jaros Halina, Gad Wiesława, Wójcik Monika, Kapała Małgorzata, Cylara Anna)
  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na remont naszej świątyni parafialnej. „Bóg Zapłać” ofiarodawcom.
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Można się w nią zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła.