25 Niedziela Zwykła – 24.09.2017

 1. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na Caritas Kieleckie. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”

 

 1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
  • we wtorek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach
  • w środę – wspomnienie św. Wincentego a` Paulo, kapłana.
  • W czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała

 

 1. W przyszła niedzielę (1 października) o godz. 17.30 rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będziemy odprawiać w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej.  Od 2 października (od poniedziałku)  na tygodniu Msze św. rano o godz. 8.00. i wieczorem o godz. 17.00. W przyszła niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św, o godz.8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca

 

 1. W sobotę 7 października odbędzie się IX Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca. Tym razem czciciele Różańca Świętego nawiedzą Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ( katedra) w Kielcach. Dojazd we własnym zakresie. Rozpoczęcie o godz. 9.30 zakończenie około godz. 13.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nim.

 

 1. Dziękujemy rodzinom z ul. Kruszelnickiego za wysprzątanie kościoła. W najbliższa sobotę o przygotowanie kościoła zadbają rodziny   z    Kruszelnickiego od nr 185 do 205 A ( pp. Januchta, Kowalscy, Kryś, Jaśkowscy, Matałowscy, Osmenda, Bijak, Bugajscy, Śledź) 

 

 1. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary które wpłynęły w ostatnim tygodniu na potrzeby kościoła.

 

 1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej.