25 Niedziela Zwykła – 20.09.2020

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • Jutro w poniedziałek – święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  • w środę – wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana i zakonnika
  • w sobotę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach
  1. W zakrystii przyjmujemy intencje Mszalne na 2021 rok.
  2. W sobotę (26 września) od godziny 16.00 okazja do spowiedzi dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania udzieli ksiądz Biskup Marian Florczyk w poniedziałek 28 września o godz. 16.30. Z tej racji w poniedziałek (28 września nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym dniu wyjątkowo we Mszy Św. rano o godz.8.00
  3. W minioną niedzielę zebrano na tacę i do puszek kwotę 1190 zł. Kwota ta w całości została przekazana do Kurii na utrzymanie „ miejsc świętych” w Ziemi Świętej.
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza. Przy wyjściu z kościoła darmowo można zabrać wystawione tam czasopisma.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Wiesławę Detka l.81.  Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ………….