25 Niedziela Zwykła – 18.09.2016

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na Salezjańskie Seminarium Duchowne w Krakowie. W imieniu Rektora Seminarium składamy serdeczne podziękowania. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie obowiązkowe.
  1. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz, a następnie Msza św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • we wtorek –  wspomnienie św. Andrzeja Kim Teagon i Towarzyszy, męczenników
  • w środę –  święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  • w piątek – wspomnienie św. Ojca Pio, kapłana
  1. Chętnych chłopców pragnących poświęcić swój czas Panu Jezusowi w Liturgicznej Służbie Ołtarza a dziewczęta do scholii zapraszamy do zapisywania się w zakrystii do końca września.
  1. W dniu 1 października ( w sobotę ) organizowana jest pielgrzymka Róż Różańcowych i czcicieli NMP do Wiślicy. Wyjazd o godz. 7.30 powrót około godz.16.00. Koszt Pielgrzymki 20 zł. Zapisy w zakrystii.
  1. Dziękujemy rodzinom z bloku przy ul. Malików 150 za wysprzątanie kościoła. W najbliższa sobotę o przygotowanie kościoła zadbają rodziny z tego samego bloku od nr. 204 – 214 (pp. Gadowska Leokadia, Mikołajczyk Barbara, Lisowska Anna, Koziór Marzena, Kaczor Leokadia)
  1. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary, które zostały złożone na tacę lub na konto w ostatnim tygodniu.
  2. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.