24 Niedziela Zwykła – 16.09.2018

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie obowiązkowe, prosimy o przybycie wszystkich Rodziców.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • we wtorek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika
  • w czwartek – wspomnienie męczenników koreańskich
  • w piątek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  1. Dzisiaj w zakrystii kończymy zapisy kandydatów do I Komunii Św. i Bierzmowania. W przyszła niedzielę o godz. 30 Masza święta dla kandydatów do Bierzmowania ich Rodziców, po Mszy św. Spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.
  2. W sobotę (22 września) na godz. 9.00 zapraszamy chłopców z klas IV, którzy po L Komunii Św. zapisali się na kandydatów na ministrantów na pierwsze spotkanie formacyjne.
  3. W dniu 6 października (w sobotę) organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego we Włoszczowej. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Koszt pielgrzymki 15 zł za przejazd tam i z powrotem. Jest to pielgrzymka Żywego Różańca. Ale odpowiadając na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza, zachęcamy do udziału nie tylko członków Żywego Różańca, ale wszystkich bo w czasie pielgrzymki będziemy się modlić w intencji Rodzin.
  4. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary które wpłynęły w ostatnim tygodniu na sprzątanie i na kwiaty.
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra.