24 Niedziela Zwykła – 15.09.2019

1. Dzisiaj rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz?”

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Po Mszy świętej spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie obowiązkowe, prosimy o przybycie wszystkich Rodziców. Na to spotkanie prosimy przynieść wypełnione deklaracje.

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:

• w poniedziałek – wspomnienie Męczenników: Korneliusza – papieża i Cypriana –  biskupa
  • w środę – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika
  • w czwartek – wspomnienie męczenników koreańskich; Andrzeja – kapłana i Towarzyszy
  • w sobotę – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

1. Dzisiaj w zakrystii kończymy zapisy kandydatów do I Komunii Św. i Bierzmowania. W przyszła niedzielę o godz. 00 Masza święta dla kandydatów do Bierzmowania ich Rodziców, po Mszy św. Spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie prosimy przynieść wypełnione deklaracje.

1. W dniu 5 października (w sobotę) organizowana jest pielgrzymka Róż Różańcowych do Opactwa Cystersów w Jędrzejowie. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Koszt pielgrzymki 15 zł za przejazd tam i z powrotem. Jest to pielgrzymka Żywego Różańca. Ale  zachęcamy do udziału nie tylko członków Żywego Różańca, ale wszystkich bo w czasie pielgrzymki będziemy się modlić w intencji Rodzin.

1. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary które wpłynęły w ostatnim tygodniu na sprzątanie i na kwiaty.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się