24 Niedziela Zwykła – 13.09.2020

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

24 Niedziela  Zwykła – 13.09.2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi”. Z woli Ojca Świętego Franciszka zbiórka na „miejsca święte”  w Ziemi Świętej  z powodu pandemii koronawirusa została przeniesiona z Wielkiego Piątku na niedzielę, 13 września – w przeddzień Święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

Dlatego przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na ten cel. Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie.

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzić będziemy:
  • Jutro w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu odpust w parafii Św. Krzyża w Kielcach.
  • we wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej.
  • w środę – wspomnienie Męczenników: Korneliusza – papieża i Cypriana –  biskupa
  • w piątek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika
  1. Dzisiaj w zakrystii kończymy zapisy kandydatów do I Komunii Św. i Bierzmowania. Dzisiaj o godz. 00 Masza święta dla kandydatów do Bierzmowania w 2021 roku ich Rodziców, po Mszy św. Spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa. Na to spotkanie prosimy przynieść wypełnione deklaracje.
  2. W minioną niedzielę na tacę zebrana została kwota 1 530 zł. Kwota ta  w całości przekazana została na inwestycje parafialne.
  3. Od wtorku 15 września po Mszach św. wieczornych próby tegorocznych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Sakrament Bierzmowania w poniedziałek 28 (wrzenia) o godz.16.30, z tej racji w tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej o godz.18.00.
  4. Wczoraj odbyła się uroczystość I Komunii Świętej od dzisiaj do piątku włącznie będziemy przezywać „Bały Tydzień. Dzieci Komunijne w strojach komunijnych na tygodniu uczestniczą codziennie na Mszy wieczorne o gopdz18.00.
  5. W sobotę (19 września) o godz. 11,00 przeżywać będziemy Rocznicę Komunii św. Dla dzieci Rocznicowych i ich Rodziców okazja do spowiedzi w piątek (18 września) od godz. 17/00
  6. 3 października w Piekoszowie odbędzie się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych.
  7. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się . Czasopisma te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza. Przy wyjściu z kościoła darmowo można zabrać wystawione tam czasopisma.