23 Niedziela Zwykła – 09-09.2018

1. Dzisiaj na Mszy św o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. A na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Jubileusz 25-lecia kapłaństwa  ks, Marka Ruska, który pracował w naszej parafii jako katecheta i duszpasterz.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca września. O godzinie 20.00 rozpoczniemy nabożeństwo fatimskie. Program nabożeństwa: rozważenie części różańca świętego, procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej, Apel Jasnogórski
  4. Od najbliższej niedzieli wznawiamy Msze św. o godz. 00 dla dzieci  i młodzieży ze specjalnie przygotowanym kazaniem. Dzieci prosimy aby, zajmowały miejsca w ławkach jak najbliżej ołtarza. Do udziału w tej Mszy świętej zachęcamy  dzieci i młodzież a szczególnie Kandydatów do  Sakramentu I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania będzie to dla nich przygotowanie duchowe  do tych Sakramentów.
  5. W tym tygodniu przypadają:
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystość Odpustowa w parafii Św. Krzyża w Kielcach. W tym dniu przypada II piątek miesiąca. Tradycyjnie modlimy się modlitwą różańcową w intencji naszych rodzin. Modlitwę różańcową po Mszy Św, wieczornej poprowadzi Wspólnota modlitewna. Zachęcamy do licznego udziału.
  • w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.
  1. W zakrystii prowadzimy zapisy do Sakramentu I Spowiedzi i  I Komunii Świętej. Dzieci zapisujemy w zakrystii po każdej Mszy św. rodzice otrzymają specjalne deklaracje, a dzieci po każdej Mszy św. w zakrystii otrzymają naklejki za udział we Mszy św. Zapisy prowadzimy od poprzedniej niedzieli,  na razie nie zapisało się żadne dziecko. Również w zakrystii prowadzone są zapisy do Sakramentu Bierzmowania. Do Sakramentu Bierzmowania mogą przystąpić uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej i klas III Gimnazjum.                   Również zapisujemy w zakrystii kandydatów na ministrantów do  Służby Liturgicznej, a także chętne i utalentowane muzycznie dziewczynki  do scholii parafialnej, zapisy do scholii prowadzi pan Organista
  1. Wczoraj na „Sadzonkach” odbyło się ognisko integracyjne na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego dla LSO i scholii. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim parafianom którzy  pomogli zorganizować to spotkanie: wykosili trawę, ofiarowali pieczywo oraz odpowiedzialni byli za organizację i grillowanie, dziękuje również obecnym Rodzicom. Wszystkim serdecznie dziękuje. Bóg zapłać!
  2. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Promyczek dobra, Miłujcie się.