23 Niedziela Zwykła – 08.09.2019

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. W piątek przypada 13 dzień miesiąca września. Jest t również II piątek miesiąca. W tym dniu wspólnota modlitewna prowadziła modlitwę różańcową w intencji rodzin naszej parafii. Z racji nabożeństwa fatimskiego wyjątkowo w tym miesiącu nie będzie po Mszy św. wieczornej tej modlitwy – wszystkich modlących się w intencji rodzin zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godzinie 20.00. Program nabożeństwa: rozważenie części różańca świętego, procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej, Apel Jasnogórski

1. Od najbliższej niedzieli wznawiamy Msze św. o godz. 10.00 dla dzieci  i młodzieży ze specjalnie przygotowanym kazaniem. Dzieci prosimy aby, zajmowały miejsca w ławkach jak najbliżej ołtarza. Do udziału w tej Mszy świętej zachęcamy  dzieci i młodzież a szczególnie Kandydatów do  Sakramentu I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania będzie to dla nich przygotowanie duchowe  do tych Sakramentów.

1. W tym tygodniu przypadają:

• w piątek– wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • w sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystość Odpustowa w parafii Św. Krzyża w Kielcach.

1. Do przyszłej niedzieli (15 września) w zakrystii prowadzimy zapisy do Sakramentu  I Komunii Świętej i do Sakramentu Bierzmowania. Dzieci zapisujemy w zakrystii po każdej Mszy św. rodzice otrzymają specjalne deklaracje. Do Sakramentu Bierzmowania mogą przystąpić uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej a do I Komunii uczniowie klas III Szkoły Podstawowej

Również w zakrystii  zapisujemy kandydatów na ministrantów do  Służby Liturgicznej, a także chętne i utalentowane muzycznie dziewczynki  do scholii parafialnej, zapisy do scholii prowadzi pan Organista.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Promyczek Dobra, Miłujcie się.