23 Niedziela Zwykła – 06.09.2020

1. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca września. O godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie. Program nabożeństwa: rozważenie części różańca świętego, procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej, Apel Jasnogórski

Od najbliższej niedzieli (13 września) wznawiamy Msze św. o godz. 10.00  dla dzieci  i młodzieży ze specjalnie przygotowanym kazaniem. Dzieci prosimy aby, zajmowały miejsca w ławkach jak najbliżej ołtarza. Do udziału w tej Mszy świętej zachęcamy  dzieci i młodzież a szczególnie Kandydatów do  Sakramentu I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania będzie to dla nich przygotowanie duchowe  do tych Sakramentów. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz.10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. O godz.16.00 Msza św. dla przyszłorocznych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców. Kandydaci na tę Mszę św. przynoszą wypełnione deklaracje.

1. Od jutra (od poniedziałku do środy) po Mszach wieczornych próby Dzieci Rocznicowych, Msza rocznicowa: w sobotę19 września o godz.11.00
  2. W minioną niedzielę na tacę zebrana została kwota 3 300 zł. Kwota w całości przekazana została kaznodziei odpustowemu księdzu Markowi Ruskowi.
  3. We wtorek przypada – Święto Narodzenia NMP.
  4. W piątek od godz.16.00 spowiedź dzieci i ich Rodziców przed I Komunią Świętą i krótka próba.
  5. W sobotę (12 września) o godz. 11.00 – Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii. W tej Liturgii z racji pandemii bierze udział tylko najbliższa rodzina. Żeby nie robić tłoku część rodziny może brać udział na placu wokół kościoła.
  6. Do końca sierpnia tegoroczni Kandydaci do Bierzmowania mieli się zgłosić w kancelarii parafialnej w celu przeprowadzenia rozmowy dopuszczającej. Przedłużamy ten termin do nieprzekraczalnego terminu: 10 września. Prosimy się w najbliższych dniach w tym celu zgłosić się w kancelarii parafialnej o godz. 16.00, ponieważ po Mszach świętych na tygodniu odbywają się próby dla poszczególnych grup.
  7. W zakrystii prowadzimy zapisy do Sakramentu  I Komunii Świętej i do Sakramentu Bierzmowania w 2021 roku. Dzieci zapisujemy w zakrystii po każdej Mszy św. kandydaci otrzymają specjalne deklaracje. Do Sakramentu Bierzmowania mogą przystąpić uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej a do I Komunii uczniowie klas III Szkoły Podstawowej

Również w zakrystii  zapisujemy kandydatów na ministrantów do  Służby Liturgicznej, a także chętne i utalentowane muzycznie dziewczynki  do scholii parafialnej, zapisy do scholii prowadzi pan Organista.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed ołtarzem. Przy wyjściu z kościoła darmowo można zabrać wystawione tam czasopisma.