22 Niedziela Zwykła – 02.09.2018

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek miesiąca.  W I czwartek miesiąca modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy LSO i ich rodziców. Po Mszy św.  modlitwa o powołania i za powołanych. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. Przypominamy zwłaszcza dzieciom i młodzieży o praktyce I piątków miesiąca. W tym dniu po przerwie wakacyjnej od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z naszej parafii.
  3. W najbliższą sobotę (8 września) – na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego – od godz. 10.00 – 13.00 „na Sadzonkach” odbędzie się ognisko wspólnotowe dla  Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholii . Do udziału w tym spotkaniu integracyjnym zapraszamy bardzo serdecznie także ich Rodziców.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.10.00 zapraszamy dzieci klas pierwszych i ich rodziców. Chcemy się modlić razem z nimi o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego na rozpoczęcie ich edukacji szkolnej oraz pobłogosławić ich  tornistry, książki i przybory szkolne. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Jubileusz 25 – lecia kapłaństwa. Przybędzie do nas ks. Marek Rusek – Jubilat, który pracował w naszej parafii jako katecheta i duszpasterz. Będzie to dla nas okazja do wdzięczności i wyrażenia życzeń przez grupy parafialne : Przedstawicieli Rady Parafialnej, Liturgicznej Służby i Scholii, Żywego Różańca i Apostolatu Maryjnego.
  5. Zapisujemy kandydatów na ministrantów do Służby Liturgicznej –  chłopców z klasy  czwartych po każdej Mszy św. a także chętne i utalentowane muzycznie dziewczynki  do scholii parafialnej.
  6. Do  16 września br. – w zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów do  I Komunii Świętej i do Sakramentu Bierzmowania. Kandydatami do Sakramentu Bierzmowania mogą być uczniowie III klas Gimnazjum i VIII klas Szkoły Podstawowej. Kandydaci otrzymają deklaracje, które trzeba wypełnić i podpisać przez rodziców, oraz harmonogram spotkań.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, na stoliku przy wyjściu z kościoła jest nowy numer Don Bosko.