21 Niedziela Zwykła – 26.08.2018

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00. Odpowiadając na Apel Księdza Biskupa Ordynariusza przed kościołem do puszek zbierane są ofiary dla dzieci z Syrii na ich wypoczynek.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. a po niej Msza św.  Prośby i podziękowania Matce Bożej prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki
  • we wtorekwspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • w środęwspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  1. W piątek ostatni dzień miesiąca. Na Mszy św. wieczornej wspomnienie św. Jana Bosko
  2. W sobotę przypada  rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość  naszej Ojczyzny. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych w czasie wojny mieszkańców Niewachlowa i zamordowanych w lesie Sukowskim. Zachęcamy do licznego udziału. Przed rozpoczęciem Mszy świętej w czasie procesji przy tablicy upamiętniającej zamordowanych złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
  3. W tym tygodniu przypadają: ostatni piątek, I sobota i I niedziela miesiąca . W piątek po Mszy Świętej wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego, w sobotę modlitwa różańcowa z racji I soboty miesiąca września a w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca .
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Cuda i łaski, Miłujcie się.