21 Niedziela Zwykła – 23.08.2020

 1. W środę o godz.18.00 nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej i Msza św.  Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
 • W poniedziałek – – święto św. Bartłomieja
 • w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej, głównej patronki naszej parafii, uroczystość Odpustowa przeniesiona jest na ostatnią niedzielę sierpnia
 • w czwartek wspomnienie św. Moniki
 • w piątek wspomnienie św. Augustyna
 • w sobotę – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • w przyszłą niedzielę – w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej         . Suma odpustowa o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Kaznodzieją odpustowym będzie   Marek Rusek – salezjanin, który w naszej parafii pracował jako katecheta, obecnie jest proboszczem w malutkiej parafii w Polanie – w Bieszczadach. Dlatego taca odpustowa będzie przeznaczona na utrzymanie tej parafii. Przed odpustem  okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą  na tygodniu oraz w  sobotę (29 sierpnia) od godz. 17.30.              
 1. W minioną niedzielę do puszek przed kościołem na pomoc mieszkańcom Bejrutu zebrana została kwota 2 259,81 zł. Kwota w całości przekazana została na ten cel.
 2. W zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów do bierzmowana i można pobrać kwestionariusz dla kandydata do Sakramentu bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która od 1 września br. rozpocznie naukę w klasie ósmej. W niedzielę 13 września br., w czasie Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczniemy roczne przygotowanie młodzieży do przyjęcia wspomnianego Sakramentu. W tym dniu należy przynieść wypełniony kwestionariusz.
 1. RÓŻAŃCOWY MARSZ POKUTNY. W najbliższą sobotę 29 sierpnia o godz. o godz. 10.00 w kościele garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu  ulicami Kielc w kierunku Bazyliki Katedralnej przejdzie Różańcowy Marsz Pokutny, podczas którego będą wspominani kapłani niezłomni naszej Diecezji. Zakończenie Marszu w kościele Świętej Trójcy w Kielcach modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.
 2. W I niedzielę miesiąca – (6 września) na Mszy o godz. 12.00 modlić się będziemy : Za pomordowanych mieszkańców Niewachlowa w czasie II wojny światowej i tych którzy zostali rozstrzelani w lesie w Sukowie. Mszę święta poprzedzi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed tablicą upamiętniającą tych zamordowanych.
 3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się na stoliku przed stopniami ołtarza. Darmowo natomiast można zabrać czasopisma wystawione przy wyjściu z kościoła.