21 Niedziela Zwykła 21.08.2016

1. W środę o godz.18.00 nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej  i Msza św.  Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  •  w poniedziałek  – wspomnienie NMP Królowej
  • w środę  – święto świętego Bartłomieja, Apostoła
  •  w piątek   – Uroczystość NMP Częstochowskiej
  1. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczysta Msza święta odpustowa o godz. 1800. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie i wygłosi kazanie odpustowe ks. Karol Nadratowski – salezjanin. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich Parafian a zwłaszcza dzieci  i młodzież. Jest to największe święto parafii w roku liturgicznym. Należy je przeżyć bardzo uroczyście  i skorzystać z możliwości zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. modlitwa w intencji Ojca Świętego, wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego (ostatni piątek miesiąca) zachęcam do prywatnego odmówienia.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00   przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego Msza św. w intencji chorych zamówiona od Wspólnoty Krwi Chrystusa.
  3. Zbiórka ministrantów przed Odpustem parafialnym w czwartek o godz. 9.00. Na próbę scholii zapraszamy również w czwartek o godz. 10.30. Zarówno Liturgiczną Służbę Ołtarza jak i scholanki prosimy o punktualne przybycie na spotkanie.
  4. Wszystkim rodzinom naszej parafii, które złożyły w ostatnim tygodniu ofiary na fundusz inwestycyjny składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Od drugiej niedzieli września o godz. 10.00 będzie Msza św. dla dzieci i młodzieży z przygotowanym dla nich kazaniem. Dzieci prosimy, aby zajmowały miejsca w pierwszych ławkach od ołtarza. Msze święte będą ubogacone śpiewem scholii. Zachęcamy do udziału w tej Mszy św. uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz młodzież szkół średnich.
  6. Do końca sierpnia w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy uczniów Gimnazjum kas II i III, którzy pragną się przygotować do Sakramentu Bierzmowania.
  7. Bóg Zapłać za ofiarę i wysprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. W czwartek po Mszy św. wieczornej prosimy o przygotowanie kościoła na odpust parafialny i na niedzielę  rodziny z ul Kruszelnickiego od nr 262 – 276.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej.