20 Niedziela Zwykła – WNIEBOWZIĘCIE NMP – 15.08.2021

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy świętej poświęcenie wianków z tegorocznej zieleni i kwiatów.
 2. W środę o godz.18.00 nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej i Msza św.  Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej salezjańskiej krakowskiej Inspektorii.
  • w piątekwspomnienie  Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w sobotę wspomnienie Św. Piusa X, papie
 1. Za  dwa tygodnie w niedzielę (29 sierpnia)  – w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci NMP Częstochowskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Leszek Leś – salezjanin, który niedługo rozpocznie pracę w parafii św. Krzyża w Kielcach. Przed odpustem  okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą  na tygodniu oraz w  sobotę (28 sierpnia) od godz. 17.30.
 2. W zakrystii prowadzimy zapisy kandydatów do bierzmowana i można pobrać kwestionariusz dla kandydata do Sakramentu bierzmowania. Dotyczy to młodzieży, która od 1 września br. rozpocznie naukę w klasie ósmej Szkoły Podstawowej. W niedzielę 12 września br., w czasie Mszy św. o godz. 16.00 rozpoczniemy roczne przygotowanie młodzieży do przyjęcia wspomnianego Sakramentu. W tym dniu należy przynieść wypełniony kwestionariusz.
 3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się. Czasopisma te znajdują się  przed ołtarzem, a przy wyjściu z kościoła można darmowo zabrać wystawione tam czasopisma religijne.