20 Niedziela Zwykła – 20.08.2017

1. W środę o godz.18.00 nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej i Msza św.  Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
  • we wtorek – wspomnienie NMP Królowej
  • w czwartek – święto św. Bartłomieja
  • w sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej
  1. W piątek przypada ostatni piątek miesiąca. Po mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci MB Częstochowskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy świętej. Kaznodzieją odpustowym będzie nowy Proboszcz parafii Św. Krzyża i Dyrektor Wspólnoty Zakonnej Edward Lisowski. Przed odpustem  (od czwartku na Mszach świętych wieczornych) przeżywać będziemy Triduum przygotowujące nas do tej Uroczystości. Okazja do spowiedzi przed odpustem w sobotę od godz. 17.00.
  3. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary, które wpłynęły w ostatnim tygodniu na nasz parafialny fundusz budowlany.
  4. „Bóg zapłać” za kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłą sobotę. W najbliższą  sobotę, przed Uroczystością Odpustową prosimy o sprzątanie naszej  świątyni rodziny z  Kruszelnickiego od numeru 11 -39 [Mikołajczyk, Gąsior, Kostyra, Tatara, Kupisz, Biesiada, Mikołajczyk, Zbroszczyk, Gorajscy, Zapała, Trojan, Biegańscy, Olesińscy, Kamyk, Wójciccy].
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Janinę Jaśkowską lat 85. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…………