2 Niedziela Zwykła -17.01.2021

1. W środę Nowenna do MB Częstochowskiej. Prośby i podziękowania należy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  2. W tym tygodniu we wtorek – będziemy obchodzić wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. W dniach 18-25 stycznia 2021 r. przeżywać będziemy w całym Kościele kolejny już Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”
  4. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na potrzeby kościoła.
  5. Jak informowaliśmy z powodu pandemii nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Natomiast mieszkańców bloku przy ul. Malików 150 C – zapraszamy na specjalną Mszę św. w sobotę (23 stycznia) na godz. 18.00, a mieszkańców  z  ulic:  Miedzianej i Malików –  zapraszamy na specjalną Mszę św. w niedzielę (24 stycznia) o godz.16.00. Prosimy jednocześnie aby jeden z członków rodziny przyniósł w butelce zwykłą wodę, która pod koniec Mszy św. zostanie poświęcona i tą wodą po powrocie do domu należy pokropić mieszkania i obejście domu.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji mieszkańców Chorwacji, których nawiedziło trzęsienie ziemi, a do puszek ustawionych przed stopniami ołtarza zbierać będziemy ofiary pieniężne na ten cel.
  7. Z racji Uroczystości Salezjańskiej ku czci kolejnej rocznicy śmierci św. Jana Bosko, które przeżywać będziemy wyjątkowo w sobotę (30 stycznia) na Mszy św. o godz. 17.00 szczególnie zapraszamy przedstawicieli Salezjanów i Salezjanek Współpracowników Kościoła na Mszę  św. wieczorną, a po niej dla tej Wspólnoty na plebani spotkanie.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się. Redakcja „Don Bosko” informuje o zawieszeniu tego czasopisma można skorzystać tylko z wersji elektronicznej.