2 Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021

1. Dzisiaj do puszek przed stopniami ołtarza zbierane są ofiary na misje katolickie. Jest to forma jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach. Dzieci zapraszamy do zakrystii celem odebrania skarbonek na Wielki Post. O godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie Msza św. wieczorna już bez kazania
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. około godz. 18.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.
  3. Nabożeństwa pasyjne odprawiamy:  Drogę Krzyżową –  w piątki po Mszy św. o godz.8.00  i 17.00, a w niedzielę o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  4. W czwartek Święto św. Kazimierza, Królewicza.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek modlimy się o nowe święte powołana kapłańskie, zakonne i misyjne. Na mszę wieczorną w czwartek zapraszamy szczególnie LS oraz rodziny kapłanów i osób zakonnych naszej parafii. W I piątek okazja do spowiedzi od godz.16.30. W tym dniu tradycyjnie odwidzimy chorych z naszej parafii. A od godz.16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu okazja do modlitwy,  Po Mszy św. Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież. Tradycyjnie na Mszy św w I piątki zbierana jest taca na Misje. W najbliższą niedzielę – I niedziela miesiąca pod koniec każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. W dniach 21-24 marca odbędą się Rekolekcje Wielkopostne – w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii wywieszony jest rozkład Rekolekcji które poprowadzi O. Romuald Wilk – karmelita– prosimy się zapoznać. Z powodu pandemii nie będzie specjalnego dnia na spowiedź rekolekcyjną w zamian będziemy spowiadać 30 minut przed każdą Mszą Rekolekcyjną, a 22 marca (w poniedziałek) od godz.16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi do rozpoczęcia Mszy wieczornej do godz.18.00. W dniu 23 marca o godz. 10.00 Msza św. dla starszych, chorych i samotnych z naszej parafii z Sakramentem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lurdzkim. Prosimy bliskich o umożliwienie dowiezienia chorych, starszych i samotnych na to Nabożeństwo. Natomiast Kandydatów do Bierzmowania, młodzież studiującą i pracująca zapraszamy na naukę stanową w poniedziałek 22 marca po Mszy św. wieczornej,              a małżonków zapraszamy na naukę stanową dla nich 23 marca  (wtorek) po Mszy św, wieczornej. W czasie Mszy świętych rekolekcyjnych, codziennie zbierana będzie taca, na rzecz Rekolekcjonisty. Prosimy o zaplanowanie sobie udziału w tych spotkaniach.
  7. Planujemy że Parafialna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się na ul. Batalionów Chłopskich – w piątek 26 marca. Początek o godz. 17.00  na końcu ulicy przy lesie. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej – Msza św. wieczorna w kościele.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.