2 Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019

  1. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na misje katolickie. Jest to forma jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek.
  • W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Na Nowennę i Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
  • Nabożeństwa wielkopostne  odprawiamy:  Drogę Krzyżową –  w piątki po Mszy św. o godz.8.00  i 17.00, a w niedzielę o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  • Parafialna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się na ul. Batalionów Chłopskich  – w piątek 12 kwietnia. Początek o godz. 16.00  obok pętli autobusowej (gdzie jest początek drogi asfaltowej).
  • Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp Kazimierza Wróblewskiego lat 76. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …..