2 Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020

1. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na misje katolickie. Jest to forma jałmużny wielkopostnej i dobry uczynek. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach
  2. We wtorek o godz. 17.30 na plebani spotkanie Rady parafialnej. Spotkanie będzie dotyczyło najbliższych inwestycji. Prosimy o przybycie wszystkich Radców.
  3. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej a po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. Nabożeństwa wielkopostne odprawiamy:  Drogę Krzyżową –  w piątki po Mszy św. o godz.8.00  i 17.00, a w niedzielę o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  5. 13 marca (w piątek) spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godz. 18.30. Spotkanie to będzie miało charakter nabożeństwa, wyjątkowo odbędzie się w kościele. Prosimy przynieś ze sobą indeksy, będą wpisy za udział w nabożeństwie .W tym dniu przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Papieża Franciszka.
  6. Parafialna Droga Krzyżowa w tym roku odbędzie się na ul. Kruszelnickiego – w piątek 3 kwietnia. Początek o godz. 16.00  przy krzyżu obok pętli autobusowej.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na sprzątanie kościoła i na inwestycje. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Matka Najświętsza wzór wszystkich kobiet otacza Was zawsze swoja troskliwą opieką.
  9. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się i nowy numer Don Bosco.