2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Pod koniec każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Jak wiemy jest to Święto nakazane, czyli chrześcijanin ma obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Pod koniec każdej Mszy św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Po Mszy św. można będzie sobie zabrać poświęconą kredę i  kadzidło do swoich domów. Taca  z Uroczystości przeznaczona zostanie na cele Misyjne. Z racji Uroczystości w tym dniu – nie będzie  Nowenny do M B Częstochowskiej, Msza św. wieczorna o godz.18.00.

1. W przyszła niedzielę (10 stycznia) obchodzić będziemy: Święto Chrztu Pańskiego. To święto kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak tradycyjnie do 2 lutego śpiewać będziemy w czasie liturgii jeszcze kolędy.

1. Jak informowaliśmy z powodu pandemii nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Natomiast jeden kapłan w najbliższą sobotę (9 stycznia) od godziny 10.00 przejdzie z Najświętszym Sakramentem całą ulicą Batalionów Chłopskich (zaczynając od najniższych numerów) i pobłogosławi domy i ich mieszkańców. Mieszkańców ul. Batalionów Chłopskich od numerów 5 do 100 – zapraszamy na specjalną Mszę św. w sobotę (9 stycznia) na godz. 18.00, a mieszkańców z ul. Batalionów Chłopskich od numerów: 101 do 204 – zapraszamy na specjalną Mszę św. w niedzielę (10 stycznia) o godz.16.00. Prosimy jednocześnie aby jeden z członków rodziny przyniósł w butelce zwykłą wodę, która pod koniec Mszy św. zostanie poświęcona i tą wodą po powrocie do domu należy pokropić mieszkania i obejście domu.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się i   Don Bosko.