2 Niedziela Adwentu – 09.12.2018

1. Dzisiaj modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem  zbiórka do puszek – jako  pomoc dla  katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  2. Wzorem lat ubiegłych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece wigilijne – ofiara minimalna  6 zł (świeca mała). Jest to dar dla dzieci z rodzin ubogich i na dofinansowanie obiadów w szkołach i świetlicach terapeutycznych.  Świece można nabyć w zakrystii. W zakrystii również można nabyć opłatki. Jak zapowiadaliśmy w tym roku opłatki nie będą roznoszone przez pana Kościelnego po parafii.
  3. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty. Zachęcamy do licznego udziału dorosłych, dzieci i młodzież.
  4. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i  podziękowania na Nowennę prosimy wypisywać na kartkach  i  składać do  skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Tegorocznym kaznodzieją będzie:   Edward Lisowski –  salezjanin, Proboszcz parafii          Świętego Krzyża w Kielcach i Dyrektor Wspólnoty Salezjańskiej w Kielcach. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
  6. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, oraz salezjański miesięcznik Don Bosko.