2 Niedziela Adwentu – 06.12.2020

1. Dzisiaj modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie. Przed ołtarzem  zbiórka do puszek – jako  pomoc dla  katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  2. Wzorem lat ubiegłych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece wigilijne – ofiara minimalna  6 zł (świeca mała). Jest to dar dla dzieci z rodzin ubogich i na dofinansowanie obiadów w szkołach i świetlicach terapeutycznych.  Świece znajdują się przed ołtarzem. W zakrystii  można nabyć opłatki. Jak zapowiadaliśmy w tym roku opłatki nie będą roznoszone przez pana Kościelnego po parafii.
  3. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty. Zachęcamy do licznego udziału.
  4. We wtorek (8 grudnia) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00 i 17.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Pod koniec mszy św. zostaną poświęcone łańcuszki i medaliki i rozdane dzieciom. Zamiast spotkania dzieci w dniu 16 grudnia dzieci z  rodzicami zapraszamy 15 grudnia na godz 17.30 (wtorek) do salki na plebanię gdzie będzie brana miara na stroje komunijne. Należy w tym dniu wpłacić zadatek w wysokości 50% wartości stroju.
  5. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i  podziękowania na Nowennę prosimy  składać do  skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Tegorocznym kaznodzieją będzie:  brat Józef Mizera, kapucyn. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. Zwróćmy uwagę na to że nie będzie specjalnego dnia na spowiedź Adwentową, okazja do spowiedzi 30 min przed Mszą św. Spowiednicy będą w konfesjonałach  do rozpoczęcia nauki rekolekcyjnej. Przed rozpoczęciem  nauki rekolekcyjnej spowiednicy opuszczą konfesjonały. Spowiednikami będą kapłani pracujący obecnie w parafii, nie będzie spowiedników z dekanatu. Na

każdej Mszy świętej zbierana będzie taca. W czasie rekolekcji Msze św. wieczorne o godz. 18.00

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się oraz salezjański miesięcznik Don Bosko.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krystynę Chwastowską lat 89  i śp. Zofię  Stachura l 82. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu:  Wieczny odpoczynek …….