19 Niedziela Zwykła – 06.08 2016

1. W środę nieustająca nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej i Msza św. o  18.00. Prośby i podziękowania należy składać do skarbony w kaplicy   Miłosierdzia Bożego.
  1. Kalendarz liturgiczny:
  •  w poniedziałekwspomnienie św. Dominika, kapłana
  •  we wtorekświęto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • w środęświęto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w czwartek  wspomnienie św. Klary, dziewicy
  1. W najbliższy piątek przypada II piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii , a w najbliższą sobotę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. O godz. 20.00 Nabożeństwo fatimskie – rozpoczniemy go modlitwą różańcową, potem procesja wokół kościoła a zakończymy Apelem Jasnogórskim. Na to nabożeństwo prosimy przynieść świece.
  1. Bóg Zapłać za wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o przygotowanie kościoła na niedzielną Eucharystię rodziny z  ul. Kruszelnickiego od nr. 250 -254A  ( pp. Kowal Agnieszka, Karwat Magdalena, Knap Aneta, Stempor Urszula, Sionko Małgorzata, Woźniak Elżbieta ).
  1. Składamy serdeczne podziękowania  za złożone  w ostatnim tygodniu ofiary na remont naszego kościoła parafialnego.
  1. W miesiącu sierpniu trwajmy w abstynencji alkoholowej jako nasz dar dla ojczyzny i naszych bliźnich, zwłaszcza tych uzależnionych od tego nałogu.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Promyczek Dobra, Cuda i łaski.