19 Niedziela Zwykła – 13.08.2017

1. Dzisiaj z racji 13 dnia miesiąca o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy w kościele odmówieniem części Różańca św., potem procesja wokół kościoła z figura MB Fatimskiej i zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • we wtorek – uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą   Po każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów.
  • w piątek – wspomnienie św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej salezjańskiej krakowskiej Inslektorii.
  1. Tradycją było, że w ostatnią niedzielę sierpnia odprawiana była Msza św. w intencji chorych naszej parafii przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego. Ponieważ w tym roku na ostatnią niedzielę sierpnia (to jest 27 sierpnia) – przeniesiony został odpust parafialny ku czci MB Częstochowskiej dlatego wyjątkowo w tym roku Msza św. za chorych zostanie odprawiona 20 sierpnia (w najbliższą niedzielę) o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Będzie to Msza św. koncelebrowana, bo w każda III niedzielę miesiąca sprawujemy Mszę św. za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach. Na tej Mszy św. będzie okazja do podziękowania   Robertowi Wróblewskiemu za dwu letnią prace w naszej parafii. Jak wiemy ks. Robert zostaje przeniesiony do pracy duszpasterskiej do parafii Świętego Krzyża w Kielcach. Dzisiaj w tej parafii następuje zmiana na urzędzie Proboszcza parafii Św. Krzyża i Dyrektora Wspólnoty zakonnej. Nowy ks. Proboszcz i Dyrektor ks. Edward Lisowski będzie kaznodzieją na naszym parafialnym odpuście w niedzielę 27 sierpnia.
  2. Bóg Zapłać za wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od numeru 343 do 397 [do końca ulicy] (pp. Chwastowscy, Zapała, Śledź, Dymek, Chrząszcz, Wijas, Migdał, Tusińscy, Mikołajczyk, Konieczkiewicz, Żak, Tarnowscy, Kaczmarczyk Zych, Fornalscy).
  3. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na remont kościoła. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
  4. W miesiącu sierpniu trwajmy w abstynencji alkoholowej jako nasz dar dla ojczyzny i naszych bliźnich, zwłaszcza tych uzależnionych od tego nałogu.
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i łaski