19 Niedziela Zwykła – 12.08.2018

  1. Jutro z racji 13 dnia miesiąca o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy w kościele odmówieniem części Różańca św., potem procesja wokół kościoła z figura MB Fatimskiej i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  2. W środę uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. jak w każdą   Po każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. Z tej racji w środę nie będzie Nowenny do MB Częstochowskiej.
  3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
  • w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • w piątek – św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej salezjańskiej krakowskiej Inspektorii.
  1. Przez cały miniony tydzień spotykaliśmy się na Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. Modlitwą wspieraliśmy pielgrzymów 37 Kieleckiej pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi jutro 13 sierpnia wejdą na Jasną Górę. W ich intencji będziemy się modlić w czasie nabożeństwa fatimskiego. Od pielgrzymów z naszej parafii, którzy zapisali się do  Grupy Duchowej została przekazana ofiara w kwocie 475 zł.
  2. Za dwa tygodnie w niedzielę 26 sierpnia w naszej parafii przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  3. Składamy serdeczne podziękowania za złożone  ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty . „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
  4. W miesiącu sierpniu trwajmy w abstynencji alkoholowej jako nasz dar dla ojczyzny i naszych bliźnich, zwłaszcza tych uzależnionych od tego nałogu.
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i łaski, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra,  Miłujcie się.