19 Niedziela Zwykła – 11.08.2019

1. Codziennie o godz.20.30 łączymy się duchowo na Apelu Jasnogórskim z Pielgrzymami 38 Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia. W tym dniu zakończymy nasze czuwanie w godzinie Apelu. Od pielgrzymów z naszej parafii, którzy zapisali się do Grupy Duchowej została przekazana kwota 320 zł

1. We wtorek z racji 13 dnia miesiąca o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy w kościele odmówieniem części Różańca św., potem procesja wokół kościoła z figura MB Fatimskiej i zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

1. W środę nowenna do MB Częstochowskiej o godz. 18.00 . Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

1. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

1. W tym tygodniu wspominać będziemy:
  • w środę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • w sobotę – św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej salezjańskiej krakowskiej Inspektorii.

1. Za dwa tygodnie w niedzielę 25 sierpnia w naszej parafii przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone  ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty . „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

1. W miesiącu sierpniu trwajmy w abstynencji alkoholowej jako nasz dar dla ojczyzny i naszych bliźnich, zwłaszcza tych uzależnionych od tego nałogu.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i łaski, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra,  Miłujcie się.