18 Niedziela Zwykła 31.07.2016

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.  Prośby  i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki przy stopniach ołtarza.
  1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota. Po Mszach świętych wieczornych tradycyjne nabożeństwa, w I piątek miesiąca od godz. 17.30 okazja do spowiedzi a w przyszłą niedziele zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz.8.00 a po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji I niedzieli miesiąca.
  1. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
  • w sobotę –  święto Przemienienia Pańskiego.
  1.  34 Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę wyruszy 5 sierpnia z Wiślicy. Na Jasnej Górze Pielgrzymi pokłonią się Matce Bożej 13 sierpnia. Karty zgłoszeniowe na pielgrzymkę są do nabycia w zakrystii. Te osoby, które z różnych powodów nie będą mogły osobiście uczestniczyć w pielgrzymce mogą uczestniczyć duchowo. Zapisy i Legitymacja grupy duchowej w zakrystii.
  1. Bóg Zapłać za wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzinom z ul. Kruszelnickiego. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej (ponieważ w sobotę przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego) prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z tej samej ulicy od nr 246 – 248A (pp. Jońska Joanna, Goraj Wiesława, Adamczak Katarzyna, Proboszcz Stanisława, Proboszcz Anna)
  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła.
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski