17 Niedziela Zwykła – 28.07.2019

1. Dzisiaj do puszek przed kościołem zbiórka ofiar pieniężnych na spotkanie Młodych naszej diecezji w czasie Światowych Dni Młodzieży.

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. W kalendarzu liturgicznym:
  • w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. W środę przypada ostatni dzień miesiąca lipca. W tym dniu wspomnienie św. Jana Bosko.
  • w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

1. W tym tygodni przypadają: I czwartek. piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I czwartek modlić się będziemy o nowe, liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17,30, po mszy św. wieczornej nabożeństwo. W czasie wakacji nie odwiedzamy z posługa sakramentalną chorych. W I sobotę po Mszy wieczornej modlitwa różańcowa, A w I niedzielę po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W dniach od 5 do 13 sierpnia wyrusza XXXVII Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Formularz zgłoszeniowy z potrzebnymi informacjami można otrzymać w zakrystii po każdej Mszy św. Osoby, które z różnych powodów nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w pielgrzymce, mogą to uczynić w sposób duchowy. W zakrystii można się zapisać do grupy duchowej XXXVII Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki i otrzymać legitymację z potrzebnymi informacjami.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedzielę, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.