17 Niedziela Zwykła – 24.07.2016

1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa,  patrona kierowców, będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św.

2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby  i podziękowania Matce Bożej  można składać do skarbonki przy stopniach ołtarza.

3. Kalendarz liturgiczny:

•       w środę – święto św. Jakuba, Apostoła
  •       we wtorek – Wspomnienie  Świętych Joachima i Anny rodzic ów NMP
  •       w piątek   –  wspomnienie św. Marty.

4. Zachęcamy naszych parafian do udziału w spotkaniach z ojcem świętym Franciszkiem w Krakowie i Częstochowie. Z Kielc zostały zamówione pociągi: do Częstochowy dn. 27.07, g. 21.15 (powrót 28.07, g. 23.59) i do Krakowa dn. 29.07, g. 20.09 (powrót 31.07, g. 22.42). Jest jeszcze dużo wolnych miejsc. Cena biletu 55 zł. Szczegóły w gablocie z intencjami.

5. XXXIII  Pielgrzymka Kielecka do Częstochowy   wyruszy 6 sierpnia z Wiślicy.  Na Jasnej Górze Pielgrzymka pokłoni się Matce Bożej 13 sierpnia. Karty zgłoszeniowe na pielgrzymkę są do nabycia  w zakrystii. Zapisy i legitymacje do  duchowej pielgrzymki w zakrystii.

6. Bóg Zapłać za kwiaty  i wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu rodzinom z ul. Kruszelnickiego. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z tej samej ulicy od nr 240A – 244A (pp. Wijas Grażyna, Śledź Wiesława, Skowrońska Alicja, Detka Stanisława, Detka Kamila, Król Helena, Król Anna, Jaśkowska Halina)

7.   Składamy serdeczne podziękowania  za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła.

8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Leokadię Gil l. 66 i Lidię Jaśkowską i. 71. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu.

10. Zachęcamy naszych parafian do udziału w spotkaniach z ojcem świętym Franciszkiem w Krakowie i Częstochowie. Z Kielc zostały zamówione pociągi: do Częstochowy dn. 27.07, g. 21.15 (powrót 28.07, g. 23.59) i do Krakowa dn. 29.07, g. 20.09 (powrót 31.07, g. 22.42). Jest jeszcze dużo wolnych miejsc. Cena biletu 55 zł.