16 Niedziela Zwykła – 19.07.2020

1. W miniony czwartek ( 16 lipca) o godz.9.00 zmarł w szpitalu były proboszcz tutejszej parafii ks. Janusz Popielski. Pogrzeb odbędzie się jutro we Wiśle, gdzie dotychczas pracował jako duszpasterz. Z powodu panującej pandemii, aby nikogo nie narażać na koronawirusa nasza parafia nie organizuje licznego wyjazdu na uroczystości pogrzebowe, parafię będzie reprezentować mała delegacja z obecnym ks. Proboszczem.Natomiast wszystkich Parafian zapraszamy dzisiaj na Mszę św. koncelebrowaną   w intencji zmarłego byłego księdza proboszcza. Msza św. zostanie odprawiona dzisiaj  o godz.12.00. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału wszystkich Parafian, abyśmy w ten sposób okazali naszą wdzięczność z a 9 –letnią posługę proboszcza zamarłemu ks. Januszowi Popielskiemu. Przez miesiąc w każdą środę będzie odprawiana jedna z intencji Mszy zbiorowej.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się 19 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.   Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji zostaną Przekazane do  MIVA Polska, za te ofiary zostaną zakupione samochody dla misjonarzy. Przypominamy o szlachetnej akcji       1 grosz za 1 kilometr na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
  3. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w środę – święto św. Marii Magdaleny
  • w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  • w piątek – wspomnienie św. Kingi
  • w sobotę – święto św. Jakuba – Apostoła i wspomnienie św.  Krzysztofa – patrona Kierowców i Podróżujących
  1. W dniach od 5 do 13 sierpnia rusza XXXIX  Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły osobiście uczestniczyć mogą zapisać się na listę do grupy duchowej. Zapisy  w zakrystii.
  2. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar pieniężnych na spotkanie Młodych naszej diecezji  w czasie Światowych Dni Młodzieży.
  3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się  Prasa ta znajduje się na stoliku przy stopniach ołtarza. Natomiast przy wyjściu z kościoła darmowo można zabrać miesięcznik salezjański: Don Bosco i inne czasopisma.