16 Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021

1. Dzisiaj rozpoczyna się 22 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Przypominamy o szlachetnej akcji 1 grosz za 1 kilometr na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Dzisiaj również Msza ś. w intencji chorych  naszej parafii zamówiona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa przy ołtarzu obok pętli autobusowej na ul. Kruszelnickiego

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w czwartek – święto św. Marii Magdaleny
  • w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  • w sobotę – wspomnienie św. Kingi

1. W dniach od 5 do 13 sierpnia rusza 40  Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły osobiście uczestniczyć mogą zapisać się na listę do grupy duchowej. Zapisy  w zakrystii.

1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary zebrane przy tej okazji przekazane będą do MIFA Polska na zakup samochodów dla misjonarzy.

1. Odpust parafialny ku czci naszej głównej patronki MB Częstochowskiej odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia (w niedzielę 29 sierpnia). Suma odpustowa o godz. 12.00. Okazja do spowiedzi w sobotę przed odpustem od godz.17.30 oraz na tygodniu prze każdą Mszą św.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się  Prasa ta znajduje się  przy stopniach ołtarza. Natomiast przy wyjściu z kościoła darmowo można zabrać  inne czasopisma katolickie.