16 Niedziela Zwykła – 17.07.2016

1. Dzisiaj do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na nasze Salezjańskie Seminarium Duchowne w Krakowie. W imieniu Rektora Seminarium składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej Prośby  i podziękowania Matce Bożej oraz ofiary na Mszę św. można składać do skarbonki w kaplicy bocznej.

3.  Kalendarz liturgiczny:

• w  środę – wspomnienie bł. Czesława
  • w piątek – wspomnienie  św. Marii Magdaleny
  • w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
  1. W przyszłą niedzielę, z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie  miała miejsce ceremonia poświęcenia pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św.
  1. W dniach od 6-13 sierpnia rusza Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii można odebrać formularz zgłoszeniowy. Osoby, które nie mogą uczestniczyć osobiście, mogą uczestniczyć duchowo, zapisy i legitymacja do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce w zakrystii.
  1. Bóg Zapłać za kwiaty i wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę o sprzątanie naszej świątyni prosimy rodziny z ul. Kruszelnickiego od nr 232- 240 [pp. Smurzyńska Henryka, Miernik Zofia, Stępień Iwona, Maniak Jolanta ].
  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na potrzeby kościoła.
  1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy odnawianiu ogrodzenia kościoła.
  1. Zachęcam jak w każdą niedzielę do nabywania i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej.