15 NZ – 12.07.2020

1. Dzisiaj o godz.16.00 na ul. Kruszelnickiego przy krzyżu (obok pętli autobusowej zostanie odprawiona Msza święta w intencji: Chorych naszej parafii.
  2. Jutro przypada 13 dzień miesiąca. Tradycyjnie o godz.20.00 – nabożeństwo fatimskie. Program nabożeństwa: godz. 20.00 – część Różańca św. procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła, zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  3. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników : Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
  1. W czwartek (16 lipca) po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodziców Kandydatów do Bierzmowania. Prosimy wszystkich Rodziców o przybycie na to spotkanie.
  2. Od przyszłej niedzieli (od 19 lipca) – rozpocznie się 21 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszła niedzielę 19 lipca – po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji zostaną Przekazane do  MIVA Polska, za te ofiary zostaną zakupione samochody dla misjonarzy. Przypominamy o szlachetnej akcji   1 grosz za 1 kilometr na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
  3. W dniach od 5 do 13 sierpnia rusza 39  Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły osobiście uczestniczyć mogą zapisać się na listę do grupy duchowej i otrzymać specjalną legitymacje. Zapisy  w zakrystii.
  4. Składamy podziękowania wszystkim, którzy już złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, jednocześnie przypominamy że roczna składka na sprzątanie kościoła wynosi 70 zł, żeby pokryć pensje pracowników i dekorację kwiatową kościoła. Zwracamy się szczególnie do tych rodzin, które wpłaciły tylko część tej sumy, albo nie wpłaciły jeszcze zupełnie żadnej kwoty, żeby dokonały tego w najbliższym czasie, aby zachować ciągłość w wypłacie pensji pracownikom. Za zrozumienie tej prośby serdecznie dziękujemy.
  5. W minioną niedzielę na tacę zebrana została kwota: 1823,30 zł. Kwota ta w całości przekazana została na inwestycje parafialne.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.  Czasopisma te znajduje się na stoliku przed stopniami ołtarza. Natomiast przy wyjściu z kościoła możemy zabrać bezpłatną gazetkę „Cichy Przyjaciel”, która powstała z myślą o tych, którzy tracą sens trwania przy wartościach wyniesionych z domu i szukających wciąż nowych wyzwań zapominających o własnym zbawieniu. Można zaopatrzyć się również w salezjański miesięcznik „ Don Bosco” .