16 Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017

1. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona będzie na prowadzone inwestycje.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby  i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • we wtorek– święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących
  • w przyszłą niedzielę  – z racji wspomnienia św. Krzysztofa – po wszystkich Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary, które złożą kierowcy  przy poświęceniu pojazdu w tym dniu,  przeznaczone będą na MIFA Polska, za które zostaną zakupione samochody dla misjonarzy. MIFA Polska prowadzi akcje o nazwie: „1 grosz za przejechany 1 km” to znaczy że jeśli ktoś przejechał w ciągu roku 10 000 km składa ofiarę 100 zł.
  1. W dniach od 5 do 13 sierpnia wyrusza XXXVI Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Formularz zgłoszeniowy z potrzebnymi informacjami można otrzymać w zakrystii po każdej Mszy św. Osoby, które z różnych powodów nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w pielgrzymce, mogą to uczynić w sposób duchowy. W zakrystii można się zapisać do grupy duchowej XXXVI Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki i otrzymać legitymację z potrzebnymi informacjami
  2. Bóg Zapłać za wysprzątanie i przygotowanie ołtarza polowego przy grocie w dniu wczorajszym. W najbliższą sobotę o sprzątanie naszej świątyni – po malowaniu – prosimy rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od numeru 221 – 261A  ( pp. Jasińscy, Kołodziej, Skowron, Dzięcioł, Sadko, Mikołajczyk, Stochmal, Więzik, Chwastowscy, Drogosz, Górczak, Woś, Banaś, Dudek, Pięta, Duś )
  3. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na prace prowadzone przy kościele.
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedzielę.

W piątek na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy + Andrzeja Mikołajczyka lat 51. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…