15 Niedziela Zwykła – 16.07.2017

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  • w czwartek – wspomnienie św. Czesława, kapłana
  • w sobotę – wspomnienie św. Marii Magdaleny
  1. Składamy podziękowania wszystkim tym, którzy odpowiedzieli pozytywnie na akcję zbiórki zużytego elektro- sprzętu. Bóg zapłać.
  2. Bóg Zapłać za kwiaty i wysprzątanie kościoła i obejścia na dzisiejszą niedziele. W sobotę o  sprzątanie przy grocie prosimy rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od nr 183 – 219 [ Dąbrowscy,  Mikołajczyk, Parobiec, Śnioch, Grabka,  Dubik, Fidler, Wijas, Czerwińscy, Adach, Kmiecik].
  3. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na remont  naszego kościoła. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Pamiętajmy zawsze o tym, że ofiara na rzecz kościoła jest wyrazem wiary i pobożności, dziękczynieniem za otrzymane łaski, prośbą o pomoc Bożą w trudnych sprawach życiowych, czynem ekspiacyjnym, wynagradzającym za popełnione grzechy. Taca w przyszłą  niedzielę w całości przeznaczona będzie na prowadzone inwestycje.
  4. Od poniedziałku (od jutra) rozpoczynamy malowanie kościoła. Na czas malowania kościół będzie zamknięty. Msze św. w tygodniu będą odprawiane na antresoli a w niedziele na podwórku przy grocie. Przepraszamy za utrudnienia.
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość. Prasę tradycyjnie można nabyć przy wyjściu z kościoła

W dniu wczorajszym na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy zmarłego Józefa Piotrowskiego lat 80.  Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ……