15 Niedziela Zwykła – 11.07.2021

1. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Tradycyjnie o godz.20.00 – nabożeństwo fatimskie. Program nabożeństwa: godz. 20.00 – część Różańca św. procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła, zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  2. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a następnie Msza św. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek –wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • we wtorek– wspomnienie świętych pustelników : Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
  1. Od przyszłej niedzieli (od 18 lipca) – rozpocznie się 22 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa w niedzielę 25 lipca – po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji zostaną Przekazane do  MIVA Polska, za te ofiary zostaną zakupione samochody dla misjonarzy. Przypominamy o szlachetnej akcji   1 grosz za 1 kilometr na rzecz pomocy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.
  2. W dniach od 5 do 13 sierpnia rusza 40  Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na tę pielgrzymkę tylko przez formularz zgłoszeniowy na stronie pielgrzymka.kielce.pl. Osoby, które z różnych powodów nie będą mogły osobiście uczestniczyć mogą zapisać się na listę do grupy duchowej . Zapisy  w zakrystii.
  3. Do puszek została zebrana została kwota: 900 zł na pomoc poszkodowanym w ostatnich burzach. Kwota ta w całości przekazana została do Kurii Diecezjalnej.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Miłujcie się”.  Czasopisma te znajduje się  przed stopniami ołtarza. Natomiast przy wyjściu z kościoła możemy zabrać bezpłatną gazetkę „Cichy Przyjaciel”, oraz darmowo inne wystawione tam czasopisma.

W miniony czwartek w szpitalu zmarł śp. Henryk Gołąbek lat 83.  Pogrzeb odbędzie się jutro (w poniedziałek 12 lipca o godz. 13.00). Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …..