15 Niedziela Zwykła – 10.07.2016

1. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na nasze Seminarium Duchowne w Krakowie. W imieniu ks. Rektora składamy serdeczne „Bóg zapłać”  wszystkim
  1. Przypominamy wszystkim, szczególnie dzieciom i młodzieży, że nie ma wakacji od modlitwy oraz od niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zwróćmy także uwagę na to w jakim stroju przychodzimy na Eucharystię.
  1. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do B. Częstochowskiej a   następnie  Msza św. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia  Bożego. W środę również przypada 13 dzień miesiąca. O godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy modlitwą różańcową, potem procesja wokół kościoła i zakończymy około 21.00 Apelem Jasnogórskim.
  1. Kalendarz liturgiczny:
  • w poniedziałek – święto św. Benedykta, patrona Europy
  • we wtorek    wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w środę  – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).
  1. W dniach od 6-13 sierpnia rusza Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę. W zakrystii można odebrać formularz zgłoszeniowy. Osoby, które nie mogą uczestniczyć osobiście, mogą uczestniczyć duchowo, zapisy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce w zakrystii.
  1. Rozpoczęliśmy prace renowacyjne ogrodzenia wokół kościoła. Zakończone zostały prace przy kościele zarówno wewnątrz jak i elewacja. Żeby nasza świątynia wyglądała piękniej potrzeba jeszcze odnowić ogrodzenie. Żeby te prace posuwały się szybciej potrzebujemy dwie lub trzy osoby do pomocy. Został zakupiony sprzęt i farba, potrzebne są ręce do pracy. Prośbę kierujemy szczególnie do osób, które nie mają pracy, dysponują czasem i umiejętnością posługiwania się szlifierką. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Oczyszczone zostały 4 przęsła ogrodzenia a 2 zostały już pomalowane.
  1. Bóg Zapłać za kwiaty i wysprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę prosimy o sprzątanie naszej świątyni rodziny z ul. Kruszelnickiego od nr 218 do 230 ( pp. Zapała Agnieszka, Gul Zuzanna, Detka Agnieszka, Detka Zofia, Łata Krystyna, Cebula Elżbieta).
  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na inwestycje, które prowadzimy przy naszym kościele. „Bóg Zapłać” ofiarodawcom.
  1. Zachęcam jak w każdą niedzielę do nabywania i czytania prasy katolickiej w celu pogłębiania wiary i wiedzy religijnej.