14 Niedziela Zwykła – 09.07.2017

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do  skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek –  Święto św.  Benedykta,  opata, patrona Europy
  • w środę –  wspomnienie św.  Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada

i Benedykta.

• w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

1. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godz. 20.00 modlitwą różańcową, następnie procesja z figura wokół kościoła zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do licznego udziału.

1. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Modlitwę tą poprowadzi Wspólnota modlitewna.

1. W najbliższą sobotę nie będzie -sprzątania kościoła -ale obejście przy kościele i przy grocie ponieważ od przyszłej niedzieli przez trzy kolejne niedziele Msze .św. w niedziele  odbywa się będą przy grocie Matki Bożej, ponieważ kościół będzie zamknięty z powodu malowania.   Na  sobotę  prosimy  o  zrobienie  porządków  przed  grotą  rodziny  z   Batalionów Chłopskich od nr 155 – 173 (pp. Popęda, Woźniak, Jaśkowska, Biegańscy,  Nebelska, Majkowscy,Bęben , Lisowski, Pawełoszek, Guzy, Kasprzyk ). Prosilibyśmy również kilku panów, którzy pomogą  przygotować  kościół  do malowania  i  przygotują antresolę do sprawowania Mszy św. na tygodniu na czas prac prowadzonych w kościele

1. Rodzice, którzy jeszcze nie odebrali zdjęć i płyt z Uroczystości I Komunii św. prosimy o odbiór tych rzeczy – dzisiaj – w zakrystii .

1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim  tygodniu  ofiary na inwestycje które będziemy w najbliższym czasie prowadzić przy naszym kościele. „Bóg Zapłać” ofiarodawcom.

1. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką : Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra, Niedziela, oraz nasz salezjański miesięcznik :Don Bosco, który znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.