13 Niedziela Zwykła – 30.06.2019

1. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek życzymy pięknej, słonecznej pogody, zregenerowania swoich sił fizycznych  i duchowych oraz szczęśliwego i bezpiecznego powrotu do domu.

1. Dzisiaj o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych.

1. W środę o godz.18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania Matce Bożej można składać do  skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. Kalendarz liturgiczny:

– w środę  –  Święto św.  Tomasza, Apostoła

– w sobotę  –  wspomnienie św. Marii Terasy Ledóchowskiej, dziewicy

1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, oraz w intencji  tych z naszej parafii, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania.   W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od. godz. 17.30.  W czasie wakacji nie odwiedzamy chorych naszej parafii.  W sobotę po Mszy św. wieczornej z racji I soboty miesiąca modlitwa różańcowa

1. Msza święta w intencji chorych – zamówiona tradycyjnie od Wspólnoty Krwi Chrystusa – zostanie odprawiona przy Krzyżu na ul. Kruszelnickiego w 14 lipca o godz. 16.00.

1. Dnia 14 lipca (niedziela) przy parafii Św. Krzyża w Kielcach pan Jan Fert organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę na Mszę św. Radia Maryja. Wyjazd 14 lipca o godz. 6.00 z parkingu przed kościołem św. Krzyża. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zgłoszenia w parafii Św. Krzyża lub bezpośrednio u pana Jana.

1. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicką : Gość Niedzielny, Mały Gość, Promyczek Dobra, Niedziela, oraz nasz salezjański miesięcznik :Don Bosco, który znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła.